www - poznaj naszą pracownię

Spotkanie seminaryjne - Poznaj Naszą Pracownię

W dniu 18 czerwca 2024 roku w Instytucie Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich - Państwowym Instytucie Badawczym w Poznaniu odbyło się spotkanie seminaryjne pn. „Poznaj Naszą Pracownię”. Wydarzenie to jest częścią projektu „Pracownia Innowacji IWNiRZ-PIB”, który ma na celu popularyzację osiągnięć naukowych oraz wspieranie innowacyjności.

Konferencja rozpoczęła się od powitania uczestników przez Dyrektora Instytutu, Pana dr. Rafała Spachacza. Następnie Koordynator projektu, Pan mgr Karol Szabanowski, przedstawił bieżące informacje na temat projektu "Pracownia Innowacji IWNiRZ-PIB".

IMG-20240618-WA0179.jpg

Pierwszym prelegentem był Pan Profesor Jerzy Mańkowski, który w swoim wystąpieniu omówił temat „Konopie – zbiór, przerób i kierunki wykorzystania”. Kolejną prezentację przedstawiła Pani Profesor Jolanta Batog, która mówiła o „Bioproduktach pozyskanych z surowców włóknistych – biokompozytach i paliwach zaawansowanych”. Następnie Pan Profesor Ryszard Słomski przedstawił wykład zatytułowany „Konopie. Od botanicznych sekretów do medycznych zastosowań.”

Pan Profesor Przemysław Zalewski przedstawili prezentację „Od rośliny do leku”. Następnie Pani Profesor Renata Gaj omówiła „Zadanie AKiS – uprawa konopi”. Pan Grzegorz Oleszak zaprezentował temat „Produkcja konopi i odmiany IWNiRZ-PIB”, a Pan Piotr Makolągwa zakończył cykl wystąpień prezentacją dot. działalności Zakładu Badań i Przetwórstwa Nasion IWNiRZ-PIB.


Dziękujemy wszystkim prelegentom za ich inspirujące wystąpienia oraz uczestnikom za aktywny udział. Wasza obecność i zaangażowanie były kluczowe dla sukcesu tego wydarzenia. Cieszymy się na kolejne spotkania w ramach projektu "Pracownia Innowacji IWNiRZ-PIB", które odbędą się we wrześniu.

Serdecznie dziękujemy i do zobaczenia!Data dodania: 27.06.2024

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.